• PDF

Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic

Apartmá 57 m2 tvoří dva dvoulůžkové pokoje, jsou propojené koupelnou a oba mají přístup z hlavní chodby. Tato dispozice proto umožňuje objednat si pouze jeden pokoj s koupelnou. Líbí se Vám více pokoj pána z Popic s historickým nábytkem a gobelíny na stěnách, nebo dáte přednost ložnici paní ze Sonenštejna v prvorepublikovém stylu a zelenobílé barvě?

Okna jsou situována na jih a nabízejí krásný výhled do anglické zahrady.
Apartmá je stylově vybaveno historickým nábytkem a obrazy. V koupelně je k dispozici hydromasážní vana.

Rytíř Jan starší Ledčanský z Popic a jeho žena Dorota ze Sonenštejna vlastnili zámeček od roku 1615. Po Janově účasti ve stavovském povstání a obléhání Vídně mu byla 2. 11. 1622 polovina majetku zkonfiskována, včetně panství v Třebotově. Byl posledním českým pánem na Třebotově. Dalšími skutečnými Čechy držícími tvrz se stali až současní majitelé v roce 2001.

Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic - 1 Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic - 2 Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic - 3 Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic - 4 Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic - 5 Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic  - koupelna Apartmá Doroty ze Sonenštejna a pána z Popic  - koupelna