• PDF

Půdorys - apartmá panů Hovorčovských

Čtyřlůžkové apartmá 125 m2 se dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami a možností dvou přistýlek se nachází v podkroví východního křídla. Ve velkém pokoji je kompletně vybavená kuchyňská linka. V malebných podkrovních prostorách je k vidění i původní rumpál. Okna jsou situována na jih a je z nich výhled do nádvoří.

V apartmá jsou dvě koupelny, větší je vybavena vanou se sprchovou zástěnou a bidetem, v menší koupelně je sprchový kout.

Apartmá je pojmenováno po významném rodu Hovorčovských, kteří drželi tvrz v letech 1540 – 1615. Matouš Hovorčovský byl povýšen do šlechtického stavu a přídomek si vzal podle názvu kopce za Třebotovem. Od té doby se Hovorčovští pyšnili titulem pánů z Kolivé hory. V době Jiříka Hovorčovského býval ve tvrzi i malý pivovar. Je nanejvýše pravděpodobné, že jejich dílem je postupná přeměna středověké tvrze na renesanční zámeček.

Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 2 Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 2 Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 3 Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 4 Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 5 Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 6 Apartmá pánů Hovorčovských z Kolivé hory - 7