• PDF

Apartmá pánů z Lažan

Luxusní apartmá 89 m2 se skládá ze dvou ložnic, které propojuje soukromá chodba. Velká ložnice disponuje manželskou postelí a malý pokoj jedním lůžkem. Oba prostory se nesou v secesním stylu, doplněné dobovými obrazy a zrcadly. Ve velké ložnici jsou umístěna vzácná zámecká kachlová kamna, u novodobé sedací soupravy dominuje skleněný stůl výtvarníka Pavla Baxy. Protože v každém šlechtickém sídle byl modrý pokoj, je i tento prostor v modrém stylu.

V menším pokoji je původní secesní postel s novou matrací. Pro toto apartmá je k dispozici stylová malá koupelna, jejíž rozměry vycházejí z původní dispozice tvrze.  Oba pokoje jsou samostatně přístupné z chodby, je proto možné pronajmout si pouze jeden pokoj s koupelnou. Část oken je situována na jih do anglické zahrady, z ostatních je výhled před hlavní průčelí domu.

Apartmá nese jméno dalšího majitele tvrze z let 1532 – 1538, Václava Bechyně z Lažan, staročeského patricia.

Apartmá pánů z Lažan - 1 Apartmá pánů z Lažan - 2 Apartmá pánů z Lažan - 3 Apartmá pánů z Lažan - malý pokoj Apartmá pánů z Lažan - Druhá ložnice Apartmá pánů z Lažan - koupelna Apartmá pánů z Lažan - koupelna